Armáda spásy otevře svůj první butikový obchod v Ostravě

Ostrava, 9. června 2017. Přesně rok po otevření svého prvního butikového obchodu v Praze, otvírá Armáda spásy svůj první obchod také v Ostravě, a to v pondělí 12. 6. 2017. ReShare Store – to je název butikového obchodu s kvalitním zahraničním použitým nebo vintage oblečením, který Armáda spásy příští týden otevře v centru Ostravy. Veškerý zisk z prodeje oblečení půjde zpět do Armády spásy a bude použit na rozvoj sociálních a charitativních aktivit Armády spásy.

ReShare Store patří mezi další ekonomické aktivity sociálního podniku ReShare, který je zaměřený na využití, zpracování a prodej šatstva od firemních i individuálních dárců. Darované oblečení se pak podle potřeby třídí pro recyklaci, prodej nebo pro sociální střediska Armády spásy. Koncept butikového obchodu ReShare Store Armáda spásy přejímá z Armády spásy Holandska, kde projekt velmi úspěšně funguje přes dva roky. „Otevření dalšího obchodu ReStare Store je pro nás dalším krokem v nastavené strategii sítě až 25 obchodů v České republice. Nejde o klasický second hand. Chceme, aby prostředí obchodu bylo pro lidi přátelské, aby se u nás cítili dobře. Budeme zároveň jakýmsi kontaktním místem pro všechny, kteří budou potřebovat i radu nebo pomoc Armády spásy,“ vysvětluje strategii ReShare Store Pavla Vopeláková, která je zodpovědná za sociální podnik ReShare Česká republika.

„Ostravský ReShare Store se stává již třetím obchodem. O zboží v obchodech je veliký zájem a lidé převážně oceňují milé a přátelské prostředí, ale také zajímavé a luxusní kousky z Nizozemí, na které mohou během svého objevování narazit,“ dodává Vopeláková.

Základní informace:

  • Provozovatelem obchodu ReShare Store Ostrava je Armáda spásy v České republice, z.s.
  • Jedním z hlavních cílů obchodu je produkovat zisk za účelem dofinancování sociálních aktivit Armády spásy.
  • Nedílnou součástí je i vytváření pracovních míst pro znevýhodněné osoby na trhu práce,
  • Do roku 2020 plánuje Armáda spásy otevřít síť 25 obchodů v České republice a 5 obchodů na Slovensku
  • Zboží je dováženo z nizozemské Armády spásy
  • Oblečení nevykupujeme, ale jakýkoliv darovaný kousek je posléze předám spolupracujícímu oddělené a směřuje klientům Armády spásy
  • Adresa: Jiráskovo náměstí 159/10, Moravská Ostrava
  • Otvírací doba: pondělí – pátek 09:00 – 18:00 , sobota 9:00 – 14:00

Kontakty pro média:

Pavla Vopeláková – tisková mluvčí Armády spásy v České republice, pavla_vopelakova@czh.salvationarmy.org Tel.: 737 215 409

Marek Buryan – zástupce retail manager ReShare Store, Česká republika,marek_buryan@czh.salvationarmy.org
Tel.: 773 798 908

 

 

 

O Armádě spásy:

Armáda spásy byla založena roku 1865 Williamem Boothem. V současné době tato křesťanská organizace působí ve 127 zemích světa. V Československu zahájila Armáda spásy práci roku 1919, ale v roce 1950 byla její činnost komunistickým režimem násilně ukončena. K obnovení práce došlo v roce 1990, kdy se Armáda spásy v ČR zaregistrovala jako občanské sdružení. V současné době působí v Praze, Brně, Ostravě, Havířově, Karlových Varech, Krnově, Opavě, Přerově, Šumperku, Jirkově, Bohumíně a v Chodově.

Cílem Armády spásy v České republice je fyzická, sociální, morální a duchovní podpora lidí všech věkových kategorií, a to na křesťanských principech. Cílovou skupinou Armády spásy jsou všichni ti, kteří se ocitli v obtížné životní situaci, ale také ti, kteří hledají jakoukoliv duchovní pomoc či oporu. Armáda spásy provozuje sociální zařízení a komunitní centra, ve kterých poskytuje více než 60 registrovaných sociálních služeb. Každý den jejich služeb využívá téměř dva tisíce znevýhodněných osob.