Farma Strahovice

Farma Strahovice

O projektu

Armáda spásy v Opavě provozuje Farmu ve Strahovicích (dále FS).  Hlavním přínosem farmy je práce s lidmi, kteří díky vysoké nezaměstnanosti přišli o zaměstnání, a v kombinaci s dalšími sociálně společenskými problémy (ztráta zaměstnání, rozpad rodiny, zadluženost) je dovedlo téměř na okraj společnosti.

Farma má za cíl poskytnout výše uvedeným osobám pracovní příležitost na 12 měsíců. V současnosti provádíme tyto práce:  zajištění hospodářských zvířat (prasata, ovce, kozy a drobnou drůbež), pěstitelská činnost,  úklid veřejných prostor, likvidace náletových dřevin, čištění lesa, sběr jablek.

Farma zaměstnává pracovníky v rámci projektu Veřejně prospěšných prací a aktivizačního programu azylového domu pro muže v Opavě.

Cílovou skupinou jsou lidé starší 18-ti let, kteří jsou dlouhodobě bez zaměstnání, a mají zájem se připravit na placené zaměstnání na běžném pracovním trhu nebo si práci zpočátku jen vyzkoušet a potřebují k tomu individuální a dlouhodobou podporu. Vzhledem k narůstající nezaměstnanosti a zadluženosti v regionu, dochází souběžně s tím, také ke zvýšenému počtu osob ohrožených sociálním vyloučením. Nejčastější důvody, které způsobily jejich krizovou situaci, jsou ztráta zaměstnání, bydlení, zadluženost a rozpad rodiny. Naše služba se snaží nabídnout takové aktivity, kde si uživatel může uvědomit svou hodnotu na základě splnění naplánovaných aktivit. Pracovník poskytuje uživateli podporu a zpětnou vazbu při zadávání, průběžné kontrole a také při ukončení všech naplánovaných úkolů.

Činnost farmy

Naše farma hospodaří v obci Strahovice u Opavy, chováme zde ovce, kozy, prasata a drobnou drůbež. Zabýváme se výrobou peletek. Vyrobené pelety používáme pro vlastní potřebu k vytápění objektu a pro prodej na volném trhu. Výtěžek z výroby peletek  slouží na financování pracovního úvazku pro zaměstnance a pokrytí některých nákladů spojených s pěstitelskou či hospodářskou  činností na farmě. Na farmě dále umožňujeme po domluvě: Prohlídku farmy, exkurze škol, ukázku výroby peletek k vytápění , ukázku chovu zvířectva, ukázka vytápění v ekologickém kotli peletkami.

Dále poskytujeme služby v oblasti:

 • čištění a vysekávání porostů
 • řezání a čištění náletových dřevin a stromů např. alejí
 • čištění lesa
 • drobné zámečnické práce
 • úklid veřejných prostor

Práce s traktorem

 • dovoz materiálu
 • sečení trávy
 • orba
 • odvoz fekálie
 • štěpkování

Zapůjčení

 • K dispozici máme zapůjčení uzáku nebo možnost vyuzení (v době prac. doby).
 • Půjčení přívěsného vozidla s nosností 1 tuny.
 • Možnost pronájmu zabíjačkové místnosti (v ceně: horká voda ke spaření, plyn pro dva sporáky, voda, elektřina….).

Prodej pelet a dřeva

Pod domluvě s vedoucím farmy je možnost si objednat jakékoliv množství peletek o rozměrech 8 mm nebo 6 mm, dle stanoveného ceníku. Při větším odběru jsou možné smluvní ceny.
Vlastníme certifikát o výhřevnosti peletek k vytápění. Můžete si také objednat dřevo k vytápění či uzení dle ceníku.

Více informací najdete v aktuálním letáku.

Ceník komodit, práce a půjčovného

 

 

 

KONTAKTY

Ředitelství

Armáda spásy v České republice, z.s.
Sociální služby Armády spásy Samaritán v Opavě

Nákladní 390/ 24
74601 Opava

e-mail: opava@armadaspasy.cz

Recepce – nepřetržitý provoz: 553 712 984, 773 770 184

 

Ředitel
Gerhard Karhan
tel. 737 215 427
e-mail: gerhard.karhan@armadaspasy.cz

 

Vedoucí Farmy Strahovice
Pavel Mytych

Tel.: +420 773 770 188
E-mail: farma_strahovice@armadaspasy.cz

Úřední hodiny vedoucího farmy:
Po – Pá – od 6:30 do 14.30 hodin

 

 

 

Logo_T-Mobile_Pomahame     nadace vincilesy ČROstroj    logo-sinec_OVA-N-000_9-25-111819-2018_Conflict

Zpět na pobočku Opava