Armáda spásy otevřela dobročinný bazárek „Srdce Bohu, ruce lidem“

Armáda spásy otevřela v Šumperku dobročinný bazárek s názvem „Srdce Bohu, ruce lidem“, což je známý slogan Armády spásy, který výborně vystihuje její podstatu. Armáda spásy tu je totiž pro ty, kteří potřebují její pomoc. Pro ty, kdo se ocitli bez střechy nad hlavou, stejně jako pro osamělé hledající. Svou motivaci k pomoci čerpá z křesťanské víry.

Dobročinný bazárek jsme slavnostně otevřeli v Šumperku v ulici Radniční 25, a to za účasti starosty města Šumperka Mgr. Tomáše Spurného, ředitele pro sbory Armády spásy majora Henka van Hattema, národního ředitele pro administrativu a komunikaci ČR a SR majora Přemysla Krameria a dalších hostů,“ uvádí major Aleš Malach, místní sborový důstojník.

V rámci slavnostního otevření byla oceněna práce Armády spásy s těmi, nad kterými často veřejnost pomyslně láme hůl a byla vyzdvižena ochota Armády spásy vstupovat do nových věcí. 

Dobročinný bazárek nemá být jen místem, kde si lze koupit něco pěkného na sebe, knihu, DVD, hračku pro děti nebo něco šikovného do domácnosti. Je také místem, kam mohou lidé takové věci přinést a darovat je k prodeji. Součástí bazárku je i malé posezení s dětským koutkem, kde si návštěvníci mohou zakoupit dobrou kávu nebo čaj, a to i sebou,“ komentuje Aleš Malach.

V bazárku mají návštěvníci také možnost zaplatit kávu navíc a věnovat ji tomu, kdo ho navštíví a není na tom finančně dobře. Zní v něm křesťanská hudba a u vchodu jsou umístěny pozvánky na křesťanské akce ve městě.

Veškerý příjem z bazárku jde na práci komunitního centra a sboru Armády spásy v místní komunitě a na podporu kaplanské služby v centru sociálních služeb Armády spásy. Obsluha bazárku je pokryta dobrovolníky nebo pracovníkem placeným z extérních grantů,“ dodává Aleš Malach.

V období jarního nouzového stavu byl do prostor bazárku přesunut i sbor a komunitní centrum a proběhla zde rekonstrukce toalet a renovace zadní místnosti na sklad a dále na kancelář sborového důstojníka.

V prostorách bazárku probíhají sborové aktivity, programy komunitního centra, jako je například klub anglické konverzace či Lego klub pro děti a také se zde konají nedělní bohoslužby. Naší vizí je učinit Dobročinný bazárek místem, kde si lze odpočinout od spěchu ulice, získat zdarma Nový zákon, dozvědět se o chystaných křesťanských akcích ve městě a okolí a něco pěkného či užitečného si koupit nebo darovat. Pro lidi v těžkých životních situacích nabízíme i modlitbu a duchovní poradenství,“ doplňuje závěrem Aleš Malach.

Otevírací doba bazárku:

Pondělí 10 – 12, 13 – 15
Úterý 10 – 12 
Středa 13 – 15 
Čtvrtek 13 – 15 
Pátek 14 – 17

Do dobročinného bazárku lze donést k darování hračky, knihy, CD a DVD v originálních obalech, sportovní vybavení, oblečení a boty (jen vyprané a v dobrém stavu), drobné vybavení domácnosti.

V tuto chvíli je bazárek z nařízení Vlády ČR uzavřen, znovu se otevře po rozvolnění opatření.