Kupte NOCLEŽENKU a darujte noc v teple člověku bez domova

Zima je pro lidi bez domova nejtěžším obdobím. Zakoupením NOCLEŽENKY v hodnotě 100 Kč podpoříte konkrétního člověka bez domova, který tak bude moci díky Vašemu daru strávit noc v teple v noclehárně Armády spásy v Praze, Brně, Ostravě nebo Karlových Varech. Nejde však pouze o přespání, člověk bez domova má v rámci noclehu zajištěnu i polévku s pečivem, teplý nápoj a má možnost se osprchovat a provést osobní hygienu.

Budeme si vážit i jakéhokoliv příspěvku nad rámec této základní částky, získané finance použijeme na renovaci a rozvoj nocleháren pro lidi bez domova.

Nocleženku snadno zaplatíte online.

 

KOUPIT NOCLEŽENKU

 

Ptáte se nás na Nocleženky…

Čas od času nám posíláte otázky, jak konkrétně je Vaše pomoc po nákupu Nocleženky využita. Připravili jsme proto pro Vás odpovědi na nejčastější otázky. S mnohými dárci komunikujeme i individuálně, proto, pokud byste měli dotaz, který není níže zodpovězen, neváhejte se na nás obrátit.  

 

Když zakoupím Nocleženku, ve kterém městě jí člověk bez domova může uplatnit?

Vámi zakoupené Nocleženky spravedlivě rozdělujeme, a to dle kapacity jednotlivých Nocleháren Armády spásy v různých regionech. V tuto chvíli putují Nocleženky do Brna, Ostravy, Karlových Varů a Prahy.

Mohu Nocleženku věnovat sám nebo jí rozdává Armáda spásy?

Vzhledem k tomu, že aktuálně je stále velmi mrazivé počasí, naším cílem je, aby Nocleženky co nejrychleji putovaly ke konkétnímu člověku bez domova, který jí může uplatnit. Navíc se snažíme o minimalizaci administrativního zatížení, nýbrž maximalizaci reálné pomoci. 

Proč je cena Nocleženky 100,- Kč, když si údajně člověk bez domova hradí jen 45,- Kč?

Člověk bez domova hradí za jednu noc v Noclehárně Armády spásy symbolický poplatek v rozmezí 30-45,- Kč, který je spíše motivační, ale neodpovídá reálnému nákladu. V ceně Nocleženky je nejen nocleh, ale také teplá polévka s pečivem, čaj a hlavně možnost provést osobní hygienu a v případě potřeby i zdarma získat čisté oblečení nebo obuv. Což znamená, že reálný náklad pro jednu osobu za službu se pohybuje v rozmezí 100 – 200 kč,-. Dotace ze státního rozpočtu pak kryje náklady na energie, nájem, osobní náklady zaměstnanců, apod.

Jak se dozvím, že moje Nocleženka již byla uplatněna?

Velmi si vážíme každého daru, který je poskytnut Armádě spásy a snažíme se s našimi dárci komunikovat. Proto, když zakoupíte Nocleženku, během následujících několika dní Vám od nás přijde potvrzovací email s poděkováním a veškerými informacemi o fungování „projektu“. Ke každé Vámi zakoupené Nocležence je přiděleno evidenční číslo, a v případě, že je Nocleženka využita konkrétním člověkem, tak nám kolegové z Noclehárny posílají informaci o uplatněném evidenčním čísle. Tuto informaci následně posíláme i konkrétnímu dárci. 

Proč už nebyla moje Nocleženka uplatněna, když je venku taková zima?

Nocleženky jsou rozdávány a uplatňovány postupně, budou tedy průběžně uplatňovány během celé zimy, až do konce května.  Ani z kapacitních důvodů Nocleháren není možné uplatnit všechny nocleženky např. během jednoho týdne. Nocleženky jsou tedy uplatňovány stále, každý den, jen ještě nedošlo na ty „Vaše“. Armáda spásy se ovšem maximálně snaží, aby lidé v této zimě nemuseli zůstávat na ulici a tak navyšuje svou kapacitu tzv. „volnou žídlí“ a dalšími „zimními“ noclehárnami. Tyto služby jsou lidem poskytovány zdarma, částečně i díky Vašim darům.

Co když pošlu více než 100 korun? To jde vám do kapsy? 

Ke každé transakci je přidělena jedna Nocleženka, která má své vlastní číslo a tak je dárce informován při jejím použití. Záleží však na Vás, jestli pošlete 100 Kč, a nebo zvolíte libovolnou vyšší částku. Pokud dárce zašle více než 100,- korun, je zbylá částka použita pro rozvoj, renovaci a zlepšení služeb Nocleháren. Každá koruna, kterou Armáda spásy získá darem, je využita na přímou pomoc lidem bez domova. Pokud dárce chce nakoupit více Nocleženek, ale zaplatit pouze 100Kč za jednu, je možné provést více transakcí.

Je koupě Nocleženky jedinou možností jak pomoci lidem bez domova v zimě?

V žádném případě. Máte například možnost darovat v zimě lidem bez domova teplé oblečení, deky, spacáky, zimní boty, čepice, šály, rukavice, apod. Vaše materiální dary ideálně odneste na pobočku Armády spásy ve Vašem městě. Oslovily nás ale například i konkrétní firmy, které mezi svými zaměstnanci uspořádali firemní sbírky pro lidi v nouzi.