Pomoc pro Ukrajinu

Pomáhejte s námi

Pomozte nám finančně

V reakci na útok ruských ozbrojených sil na území Ukrajiny a současnou eskalaci ozbrojeného konfliktu vyhlašuje Armáda spásy v České republice sbírku na pomoc zasaženým obyvatelům.

Prostředky budou využity jak na humanitární pomoc v místě, tak na území České republiky pro potřeby lidí prchajících před válkou do naší země. Děkujeme!


Podpořit


Pomáhejte jako dobrovolník

Čas je velmi cenná veličina. Pokud máte ochotu věnovat kousek svého času, pomoci lidem z Ukrajiny, kontaktujte nás prostřednictvím webového dotazníku a my se s Vámi obratem spojíme. Děkujeme!


Chci se stát dobrovolníkem


Pomáháme

Pomoc na místě

Na místě pomáháme skrz naši sesterskou organizaci Armáda spásy Ukrajina, která zde dlouhodobě působí a materiálně podporuje lidi zasažené válkou (jídlo, nápoje, oblečení, ubytování apod.). Díky Vaší podpoře jsme mohli na místo odeslat jednorázovou finanční pomoc ve výši 1 000 000  korun.

Dále vozíme zásilky hmotné pomoci přímo na Ukrajinu a ukrajinské hranice, ty obsahují běžné věci, jako jsou potraviny, oblečení, spacáky a další, ale také mobilní nabíjecí stanice na hraniční přechody nebo speciální civilní oděv pro ukrajinské lékaře, kteří se ve vojenském oblečení stávají terčem ruských jednotek.


Pomoc u nás

Armáda spásy již řadu let poskytuje sociální bydlení. To je určeno jednotlivcům i rodinám, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci a jsou ohroženi ztrátou bydlení nebo u nich již ke ztrátě bydlení došlo. V této oblasti má tedy Armáda spásy rozsáhlé a dlouholeté zkušenosti, proto nyní poskytne sociální bydlení uprchlíkům z Ukrajiny.
Aktuálně máme zajištěno cca 250 bytů v Moravskoslezském kraji (Ostrava, Bohumín, Karviná, Rychvald, Havířov, Kopřivnice), 25 bytových jednotek v Brně a o dalších možnostech jednáme i s ostatními městy v ČR.
Byty postupně vybavujeme a obsazujeme ukrajinskými občany. Kromě zajištění bydlení poskytují naši zaměstnanci v bytech také sociální pomoc a podporu.

V Praze a Karlových Varech se podílíme na provozu informačního stánku pro uprchlíky (Asistenční centrum pomoci Ukrajině). V Karlových Varech, zajišťujeme také balíčky s oblečením a dalšími materiálními potřebami a zajišťujeme pomoc s převážením lidí i materiálu.

V Krnově jsme byli osloveni s prosbou o zajištění centra pro uprchlíky s kapacitou cca 40 osob a zajistili jsme ubytování a následnou podporu pro 25 osob v místním penzionu a dalších 10 lůžek v našem centru.

V Havířově jsme zahájili spolupráci se společností Heimstaden. Kontaktujeme uprchlíky s nabídkou poradenství, materiální a potravinové pomoci, doprovodů apod. Aktuálně se jedná o 45 domácností.

Dále jsme otevřeli naše komunitní centra pro potřeby setkávání uprchlíků z Ukrajiny.

Pro další informace o našich aktuálních aktivitách sledujte náš Facebook: www.facebook.com/ArmadaSpasy


Tisková zpráva – Byty pro lidi z Ukrajiny (3. 3. 2022)