MOBIDIK

MOBIDIK

MOBIDIK, MOBIlní Dětský Interaktivní Klub pro děti, je projektem Městské policie v Karlových Varech. Spojencem se stala i Policie ČR, která se finančně podílela na vybudování mobilního zařízení a jednou měsíčně zajišťuje preventivní program. Pojízdná klubovna – autobus je vybavený veškerým potřebným náčiním (sportovní hry, deskové hry, výukové pomůcky apod.) Činnost zajišťuje Sbor a komunitní centrum Armády spásy a pracovníci: kvalifikovaná pedagogická pracovnice, pomocný pedagogický personál (ve spolupráci se střední odbornou školou pedagogickou), sociální pracovnice a dobrovolníci.

Jedná se o projekt sekundární sociální prevence, který je směřován na aktuální problematiku sociálně vyloučených lokalit a zároveň je i aktivitou doplňující Systém včasné intervence. V součinnosti Městské policie Karlovy Vary, Policie ČR, OSPODu a Armády spásy Karlovy Vary je hlavním cílem působit na děti, které žijí v sociálně znevýhodněném prostředí. Klub je otevřený dětem od 6 do 15 let. Zařízení poskytuje volnočasové a preventivní aktivity pro neorganizované děti.

Autobus poprvé vyjel v srpnu 2014 a s vyjímkou zimních měsíců vyjíždí na vytipovaná místa u ubytoven v Karlových Varech a 1x týdně do Bražce. Program je připravený od  14.00 do 18.00 hodin.

 

Rozpis lokalit:

Pondělí – Doubí – Studentská 69a
Úterý – Dvory – Karla Kučery
Středa – Bražec
Čtvrtek – ubytovna Drahomíra

Aktuální program a informace lze nalézt na facebookové stránce Mobidiku.

Naším cílem je poskytnout potřebným osobám nejen volnočasové aktivity, ale také cílenou individuální sociální službu. Tu poskytuje v klubu MOBIDIK sociální pracovník.

Mobidik byl vyhlášen nejlepším projektem prevence! Více najdete zde.

 

Kontakty:

vedoucí sociální práce AS Kateřina Čopová, B.A: 773 770 363

pedagog volného času Bc. Marcela Zikmundová: 773 770 228

sociální pracovník Pavel Václavík: 773 770 230

duchovní služba: důstojník Armády spásy, poručík Daniel Biško: 773 795 004, daniel_bisko@czh.salvationarmy.org 

 

Zpět na pobočku K. Vary