20. 3. – Den vojáků – „Neboj se, jen věř“

Den vojáků je akcí Armády spásy, která se tradičně koná každým rokem v Brně. Slouží především k duchovnímu povzbuzení vojáků Armády spásy. Právě vojáci jsou totiž jejím srdcem. Na mnoha místech pomáhají jak finančně, tak dobrovolnickou službou či jiným duchovním nasazením, a to jak v církvi, tak v sociálních službách. Přitom někteří sami pocházejí z ulice a zažili životní bankrot a teď s vděčností Bohu a Armádě spásy slouží ve jménu Ježíše Krista lidem, kteří to potřebují.

Letošní akce se ponese pod názvem “Neboj se, jen věř“ a je plánována na 20. března od 10 do 11 hodin. „Kvůli vládním opatřením ale nepůjde o tradiční setkání, nýbrž vysílání on-line přes internet. Prakticky to znamená, že předtočíme video vstupy vojáků či důstojníků ze všech měst, také národního velitele Lt.Col. Franka Gjeruldsena a dalších. V těchto vstupech půjde o pozdrav, modlitbu či biblický verš. Do programu také vložíme tradiční písně Armády spásy. Vše by mělo probíhat v duchu naděje, abychom neklesali na mysli kvůli nepříznivým okolnostem. Sám Ježíš řekl svým učedníkům: „Svůj pokoj vám dávám“. To je pokoj plný naděje, plný víry, že Bůh je s námi v každý čas a přijde chvíle, kdy se situace změní k lepšímu,“ říká Por. Igor Mamojka, vedoucí sboru Armády spásy v Brně. Online vysílání bude dostupné na stránkách www.armadaspasy.cz a je určené pro každého, kdo bude mít zájem. Vysílat se bude souběžně na více platformách, například na Facebooku https://www.facebook.com/igor.mamojka.75/.

„Den vojáků každý rok sloužil k oslavě jména Ježíše Krista a k povzbuzení vojáků Armády spásy. Vždy jsme se na tento den těšili a prožili jej s radostí a vděčností. Věřím, že i tentokrát to nebude jiné,“ dodává závěrem Por. Igor Mamojka.