Českou republiku navštíví generál Armády spásy

Českou republiku navštíví v červnu 2023 generál mezinárodní Armády spásy, pan Brian Peddle spolu se svou manželkou, komisařkou Rosalií Peddlovou. V rámci své návštěvy, ve dnech 21. – 25. června požehná novým plánovaným službám v Plzni a svou návštěvu ukončí slavnostním shromážděním v Brně.

Generál Peddle a paní komisařka Peddlová, která je zároveň prezidentkou celosvětových služeb ženám, míří 1. srpna do důchodu. Přesto během svých posledních dnů aktivní služby cestují po světě a povzbuzují lokální Armádu spásy. Generál i komisařka se touží setkat s lidmi z místní Armády spásy a zároveň se těší na návštěvu centra Prahy s její bohatou kulturní historií.

„Návštěva pana generála zcela jistě ovlivní důstojníky, vojáky, zaměstnance a přátele Armády spásy. Přípravy začaly již na podzim roku 2022 a všichni se na tuto návštěvu velmi těší. Doufáme, že generála nadchneme pro zdejší práci. Modlíme se za pana generála i paní komisařku a také za nás, abychom se nechali inspirovat a povzbudit k velkým věcem, které Bůh mezi námi bude konat. Za tyto věci jsme se začali modlit už dávno a toužíme, aby se během návštěvy naplnily. Kéž je Bůh oslaven!“ říká k této příležitosti major Richard de Vree, národní velitel Armády spásy v České republice a na Slovensku.

Generál Brian Peddle a jeho manželka, komisařka Rosalie, jsou důstojníci z území Kanady a Bermudy. Pocházejí z provincií Newfoundland a Labrador. Komisařka Rosalie byla jmenována do funkce v roce 1976 a generál v roce 1977. Rok nato spolu uzavřeli sňatek.

V rámci své společné služby působili na velitelstvích sborů, divizí, území a na mezinárodním velitelství. Po jmenování na svém domovském území sloužili generál a komisařka Peddleovi na Novém Zélandu, Fidži, Tonze a Samoi a na územích Spojeného království a Irska, než se následně vrátili do čela území Kanady a Bermudy. Svou službu na Mezinárodním velitelství zahájili v září 2014 jako Mezinárodní tajemník a Zónová tajemnice pro služby ženám v americké a karibské zóně. 1. listopadu 2015 byli jmenováni Náčelníkem štábu a Světovou tajemnicí pro služby ženám.

Brian Peddle byl poté, co několik let sloužil v úřadu Náčelníka štábu, 25. května 2018 zvolen 21. generálem Armády spásy a funkce se ujal 3. srpna 2018. Komisařka Rosalie zastávala funkci Světové prezidentky pro služby ženám.

Generál i komisařka Rosalie jsou absolventy programu pro vedoucí pracovníky Armády spásy na univerzitě Simon Fraser University v Kanadě, přičemž komisařka Rosalie má zároveň i bakalářský titul z biblických a teologických studií.

Mimo svou službu se generál a komisařka Rosalie věnují cyklistice a pěší turistice. Důležitá je pro ně i rodina. Generál a komisařka Rosalie milují své dvě dcery, zetě a pět vnoučat.